تحلیل بازار چیست؟

اقتصاد

تحلیل بازار عبارت است از گردآوری اطلاعات و مدیریت اطلاعات بدست آمده برای راحت‌تر کردن امر تجارت، اطلاعات مورد بحث در تحلیل بازار با مطالعه مشتریان، فعالیت های اقتصادی مجموعه، رفتار مردم و اقتصاد، گردآوری می‌گردند. اصول گردآوری آطلاعات با اصول آن در شاخه‌های آمار و احتمالات هم‌سان می‌باشد.

چگونه بازار هدف را در تحلیل بازار بسنجیم؟

هنگامی که می‌خواهید در یک بازار هدف سرمایه گذاری کنید باید، بازار را تحلیل کنید. این تحلیل باید شامل ویژگی‌های بازار از نظر اقتصادی، اندازه بازار اولیه در هنگام شروع به کار، امکان گسترش بازار، میزان سهم کالا و خدمات خود در بازار باشد. با تهیه این موارد شما می‌توانید بسنجید که آیا سرمایه گذاری در این بازار جدید برای شما سودآور خواهد بود یا خیر.

در ادامه تحلیل بازار هدف باید مشتریان بازار را از لحاظ فرهنگی، سلیقه خرید و رفتار مورد سنجش قرار داد.در این تحلیل شما با گردآوری مشاهدات خود از رفتار مشتریان در بازار هدف، برای سیاست‌های فروش خود برنامه ریزی می‌کنید. مثال: اگراکثر مردم در بازار هدف از کلای تخفیف دار استقبال می‌کنند، تخفیفات را می‌توان به سیاست فروش خود افزود و به این ترتیب با تحلیل مراجعین به بازار سیاست‌های خود را بر اساس مشتریان خود تغییر داد.

این مطلب را با دوستانتان به اشتراک بگذارید

مطالب مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست