ارائه محتوا به صورت آنلاین

یکی از مهم‌ترین دلایلی که سامانه‌های مدیریت آموزش شکل گرفتند، ارائه‌ی موارد آموزشی آنلاین به نحو احسنت آن بوده است. این که تمامی موارد به خوبی ارائه و مدیریت شوند و بستر مناسبی برای بهره بردن از این محتواها در اختیار مخاطبان قرار بگیرد نکته حائز اهمیتی است. شما چه به صورت شخصی اقدام به ارائه‌ی محتوای آموزشی نمایید و چه به صورت یک سازمان و آموزشگاه، با استفاده از سامانه‌ی شبکه آموزش ساتراپ، می‌توانید محتوای خود را دسته‌بندی کرده و در قالب دوره‌های مختلف به صورت رایگان یا با هزینه در اختیار مخاطبان قرار دهید. این دوره‌‌ها میتوانند با عناوین و زمان‌‌بندی متفاوت در این سامانه قرار گیرند. مخاطب با ثبت‌نام در دوره‌ی دل‌خواه خود و شرکت در آن، از محتوای آموزشی شما بهره‌مند می‌شود.

فراگیران نیازمند این هستند که در خلال یادگیری دوره، از روند پیش‌رفت خود آگاه شده و متناسب با وضعیت خود زمان و انرژی صرف یادگیری نمایند. این نیاز سبب می‌شود که فراگیران به سنجش و برگزاری آزمون و برخی تکالیف علاقه نشان دهند. شما در این سامانه می‌توانید یک بانک سوال تعریف نموده و سوالات مرتبط با هر دوره را در آن قسمت نگهداری نمایید. و در خلال هر دوره و در انتهای آن آزمون‌های موردنیاز را طراحی نمایید.

null

آموزش مجازی

این آزمون‌ها فرای سنجش شخصی مخاطبان دوره، به ما نیز کمک می‌کنند تا با بررسی نتایج آزمون‌ها و تحلیل آن‌ها از کیفیت دوره‌ها و اساتید آن اطلاعات کافی و لازم را به دست آوردید و در نیل به اهداف آموزشی‌تان استفاده نمایید.

مورد دیگری که سبب می‌شود آزمون‌های آنلاین از موارد لازم و ضروری هر سامانه مدیریت آموزش به حساب بیایند، انتظار مخاطبان به دریافت گواهی مبنی بر شرکت در دروه می‌باشد. مسلما گواهی تایید گذراندن دوره نیز بدون تست معلومات و آزمون نهایی، قابل اتکا و اطمینان نیست.

از دیگر موارد استفاده از آزمون‌های آنلاین آن‌جایی به کار می‌آید که مخاطبان سازمان یا آموزشگاه شما تمایل به یادگیری و مهارت‌افزایی دارند اما به درستی نمی‌دانند که به چه بخشی می‌توانند ورود کنند و یا چه نوع آموزشی برایشان مناسب است. در این صورت، شما با تعریف آزمون‌های آنلاین شخصیت‌شناسی، مخاطبان خود را برای تشخیص وضعیت و انتخاب بهتر محتوای آموزشی مناسبشان راهنمایی می‌کنید.

پس از گذراندن دوره و هم‌چنین آزمون نهایی دوره و کسب نمره‌ی قبولی در آن، نوبت به ارسال گواهی می‌رسد. برخی فراگیران ممکن است علاقه‌ای به دریافت گواهی نداشته باشند اما برخی دیگر که متقاضی دریافت آن هستند، می‌توانند با اعلام درخواست خود و پرداخت هزینه‌ی مربوطه که شما در نظر گرفته‌اید، از آن بهره‌مند شوند.

هم‌چنین با در نظر گرفتن یک فضا به عنوان کارتابل آموزشی، مخاطبان شما می‌توانند وضعیت دوره‌های ثبت‌نامی خود و آزمون‌ها و تکالیف آن‌ها را مشاهده نمایند و به برنامه‌های آینده‌ی خود اشراف کامل داشته باشند.

فهرست