سیستم مدیریت یادگیری

e learning in all devices
LMS ارائه‌ی آموزش مجازی را در انواع پلت‌فرم‌ها فراهم می‌آورد

دانستیم که آموزش الکترونیکی امروزه چگونه جای خود را در زندگی‌ها باز کرده است و اصلا چرا باید روی به این نوع آموزش بیاوریم.

حال که با آموزش الکترونیکی آشنا شدیم و مزایای آن را بررسی کردیم، سوال پیش می‌آید که ساز و کار ارائه‌ی این نوع از آموزش به چه صورت است یا تحت چه روندی صورت می‌گیرد؟

سیستم مدیریت یادگیری (learning management system) یا به اختصار LMS دقیقا همان بستری است که به شما اجازه می‌دهد تا آموزش‌های خود را ارائه دهید، آزمون‌های آنلاین برگزار کنید و در یک کلام، کلاس‌های مجازی خود را مدیریت نمایید.

LMS زیرساخت‌های نرم‌افزاری لازمه را برای اجرایی شدن آموزش‌های مجازی به نحو احسنت فراهم می‌آورد. از این طریق شما فضایی را فراهم می‌آورید که محتواهای آموزشی خود را در دسترس قرار دهید، برای آن‌ها تعرفه تعریف کنید، آزمون‌های آنلاین در پایان هر دوره برگزار کنید و گواهی صادر نمایید، با مخاطبانتان در ارتباط باشید، اخبار و محصولات جدید خود را اطلاع‌رسانی نمایید و از امنیت محتوای آموزشی خود مطمئن باشید.

این سامانه می‌تواند تحت وب باشد و یا به صورت اپلیکیشن یا نسخه‌ی دسکتاپ تعریف شده باشد.

با استفاده از رسانه‌ها و فضای مجازی و ادوات الکترونیکی، این فرصت فراهم می‌شود که سیستم مدیریت یادگیری شما در اختیار علاقمندان قرار گیرد و از آن استفاده نمایند.

به این شکل مخاطبان از بالاترین کیفیت موجود برای بهره بردن از آموزش الکترونیکی بهره‌مند می‌شوند. چرا که می‌توانند بدون محدودیت زمانی و مکانی و به آسانی شروع به یادگیری نمایند و هر زمان که اراده کنند محتواهای موردنظرشان در دسترس باشد.

هم‌چنین قابلیت استفاده از آموزش‌های مجازی هم‌زمان و غیرهم‌زمان نیز برایشان فراهم می‌شود.

از سویی دیگر، با توجه به گسترش روزافزون علم و سرعت رشد و پیشرفت تکنولوژی، لازمه‌ی موفقیت و در صحنه ماندن موسسات و شرکت‌ها، حرکت و بروزرسانی مداوم است. با وجود سیستم مدیریت یادگیری، بروزرسانی محتواهای موجود منظم‌تر انجام می‌گیرد.

همین عامل سبب شده که امروزه در دنیا بیش‌تر سازمان‌ها و ادارات، شرکت‌های بزرگ و دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی به استفاده از سیستم مدیریت یادگیری روی بیاورند.

سیستم مدیریت یادگیری برای:

دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی در جهت ارائه‌ی جامع‌تر محتوای آموزشی خود،

سازمان‌ها در جهت آموزش ضمن خدمت به کارکنان خود،

موسسه‌های آموزشی در جهت برندینگ و ارائه‌ی محصولات آموزشی خود،

که در حالت عادی هزینه‌‌های زیادی را به ایشان تحمیل می‌کند، بهترین گزینه است.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست